Triad Bilim Konferansı

FMV Özel Erenköy Işık Fen Lisesi olarak bu yıl ilkini düzenlediğimiz "Triad Bilim Konferansı" 1 Nisan 2017 Cumartesi günü Osman Erbelger Oditoryumu'nda gerçekleştirilmiştir. Başlığını "Astrofizik ve Biyofizik" olarak belirlediğimiz konferansta değerli bilim insanlarımız Sayın Dr. Umut YILDIZ, Sayın Prof. Dr. Osman DEMİRCAN ve Sayın Prof. Dr. Burçin ÜNLÜ'nün katılımlarıyla "astrofizik" ve "biyofizik" konuları işlenmiştir.

FMV Özel Erenköy Işık Lisesi ve Fen Lisesi Müdürü Sayın Hakan KULABER'in açılış konuşmasıyla başlayan konferansımız, NASA'da görevli Türk bilim insanı Dr. Umut YILDIZ'la yapılan e-konferans ile devam etmiştir. Öğrencilerimizin sergilediği kısa müzik dinletisinin ardından II. oturum ise Prof. Dr. Osman DEMİRCAN'ın "Astrobiyoloji ve Evrende Yaşam Formları" başlıklı konuşmasıyla devam etmiştir.

Konferans, planetaryum ve teleskop ile güneş gözlemi etkinliklerinden sonra Prof. Dr. Burçin ÜNLÜ'nün "Bakteriler Neden Hilmi Abi Gibi Yüzmez?" başlıklı konuşmasıyla sona ermiştir.

Oldukça verimli ve keyifli geçtiğine inandığımız konferansımıza gösterilen ilgiden dolayı katılımcı herkese teşekkür ederiz.

II. Triad Bilim Konferansı'nda görüşmek üzere…