FEYZİYE MEKTEPLERİ VAKFI IŞIK OKULLARI TÜRKÇE ÇALIŞTAYI'NDA ANA DİLİMİZE 21.YÜZYIL IŞIĞI İLE BAKTIK

Işık Okullarının; ana dili yöngörüsünü şekillendirmek, kültürel ve entelektüel hedeflerini belirlemek amacıyla 22 Aralık 2018 Cumartesi günü Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü Sacit Öncel Salonu'nda Türkçe Çalıştayı düzenlenmiştir. Çalıştaya Sayın FMV Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Neşe Çubukçu, Feyziye Mektepleri Vakfı ve Işık Okulları üst düzey yöneticileri, Sayın CEO Koray Tulgar, Sayın Eğitim Kurumları Koordinatörü ve Kurucu Temsilcisi Faika Topal, Sayın Feyziye Mektepleri Vakfı Genel Müdürü Alp Günay,Sayın Feyziye Mektepleri Vakfı Finans Direktörü Lazar Leon, Işık Okulları Müdürleri, Işık Okullarının tüm Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri ile sınıf öğretmenleri katılmıştır. Sayın FMV CEO'su Koray TULGAR'ın açılış konuşmasının ardından çalıştayın "Türkçede Terimler Sorunu" konulu ilk konuşmasını Sayın Yusuf ÇOTUKSÖKEN yapmıştır. 

İkinci konuşmacı Sayın Prof. Dr. Selahattin Dilidüzgün "Okuma Kültürü" konusuna bakışını katılımcılara aktarmıştır. 
Çalıştayın son paylaşımını "Yazma Becerisi ve Yazılı Anlatım Öğretimi" konulu içeriğiyle Sayın Dr. Tamer ERGİN yapmıştır. 

Çalıştayın ikinci oturumu, 13.00'te başlayan atölye çalışmaları şeklinde planlanmış, Türkçe ve edebiyat öğretimi her yönden ele alınmıştır. Birinci oturumda konuşmacı olan akademisyenlerimiz atölye çalışmalarında da bulunmuş, Sayın Yazar Füsun Çetinel ve Sayın Doç. Dr. Ahmet Benzer de öğleden sonraki atölye çalışmalarına katılarak bilgilerini bizimle paylaşmışlardır.