Destination Imagination Takımlarımız Amerika'da Gerçekleşecek Dünya Finallerinde!

22-24 Şubat 2019 tarihleri arasında Kuşadası'nda düzenlenen 6 farklı kategoride yedişer kişilik 447 takımın katılımıyla gerçekleşen Destination Imagination 2019 Türkiye Turnuvası'nda FMV Ispartakule Işık Lisesi öğrencilerinden oluşan takımımız yarışmanın en önemli kategorilerinden olan ''Bilimsel Kategori'de şampiyon olurken, FMV Işık Lisesi Destination Imagination Kulübü "Tahayyül" adlı takımımız ise Türkiye finallerinde ikinci olmuştur. Ayrıca sosyal sorumluluk kategorisinde kanserli çocuklara yardım projesi ve yaptıkları yaratıcı tiyatral sunum ile FMV Işık Lisesi Destination Imagination Kulübü takımımız "Torchbearer Outstanding Service Learning" özel ödülüne de layık görülmüştür. 

 FMV Ayazağa Işık İlkokulu Destination Imagination takımımız da aynı yarışmada ilkokul kategorisinde düzenlenen doğaçlama bölümünde ikinci olmuştur.

 Her üç okulumuz da Amerika'da gerçekleşecek olan Global Finals'a katılmaya hak kazanmıştır. Öğrencilerimizi, velilerimizi, okul yönetimini ve emeği geçen öğretmenlerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.