Işık Öğrencileri'nden Teknoloji ile Sanatı Buluşturan Sergi

Feyziye Mektepleri Vakfı (FMV) Ayazağa Özel Işık İlköğretim Okulu 5'inci sınıf öğrencileri, teknoloji ve sanatı buluşturan "Işık'ta Portreler Konuşuyor" isimli sergiye imza atıyor.  Türkiye'de bir ilki temsil eden bu sergide ziyaretçiler, akıllı telefon ve tablet bilgisayarlarını kullanarak, resimlerin içine teknik olarak eklenmiş olan bilgilendirici videoları resimlerle aynı anda izleyebiliyor.

15 Nisan 2015 Dünya Sanat Gününde, FMV Işık Ayazağa İlköğretim Okulu'nda ziyaretçilerine kapılarını açan resim sergisinde; akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlarla uyumlu bir teknoloji kullanılıyor. Bu teknoloji sayesinde ziyaretçiler, Aurasma isimli bir uygulama ile akıllı telefon ve tablet bilgisayarlarını kullanarak, resimlerin içine teknik olarak eklenmiş olan bilgilendirici videoları resimlerle aynı anda izleyebiliyor.

Öğretmenlerin gözetiminde gerçekleştirilen söz konusu proje kapsamında, Ayazağa Özel Işık İlköğretim Okulu 5. Sınıf öğrencileri, öncelikle sanat tarihinden birer sanatçıyı seçerek onun hayatına yönelik bir resim çalışması hazırladılar. Daha sonra her bir öğrenci, seçmiş olduğu sanatçıyı anlatan kısa bir video çekimi yaptı.

Proje sayesinde genç nesillerin dijital sanatla buluşma örnekleri arasında sayılabilecek önemli bir çalışmaya Türkiye'de ilk defa FMV Işık Ayazağa İlköğretim Okulu çatısı altında imza atılmış oldu.

Sergi                    : Işık'ta Portreler Konuşuyor

Açılış Tarihi          : 15 Nisan 2015

Yer                      : Feyziye Mektepleri Işık Okulları Ayazağa Kampusu