FMV Erenköy Işık Ortaokulu Destination Imagination Finalinde Dünya Sekizincisi Oldu!

FMV Erenköy Işık Ortaokulu Destination Imagination Kulübü bu sene yine Türkiye Turnuvası'nda birinci olarak ülkemizi ve okulumuzu Amerika'da düzenlenen finallerde temsil etti. 

22-26 Mayıs 2018 tarihlerinde Atlanta, Knoxville'de gerçekleşen finallere dünyanın birçok ülkesinden okul katılmıştır. Görev programına katılmış olan bir buçuk milyondan fazla gencin ve yetişkinin üzerinde olumlu etkisi olan Destination Imagination turnuvaları gençler için hayal gücünü geliştirme, yaratıcı süreci keşfetme ve bu süreci kullanma fırsatı yaratmayı amaçlayan bir organizasyondur. Dünyada otuzdan fazla ülkeden yüz bin, Türkiye'de yaklaşık iki bin genç, en büyük yaratıcı düşünme ve problem çözme festivali olarak kabul edilen Destination Imagination (Yaratıcı Problem Çözme) etkinliğine katılarak çözümlerini sergilemektedir. 

Anlık görev çalışmalarının yanı sıra bilimsel kategoride turnuvaya katılan takımımız, ana görevlerine de aylar süren çalışmalarla hazırlanmışlardır. FMV Erenköy Işık Okulları, Bilimsel Kategori'de yarışmış ve steganografi ve kriptografi yöntemleriyle tasarladıkları bilimsel görevlerini drama aracılığıyla sunmuşlardır. 

Takımımız tüm dünyadan 48 ülkenin katıldığı uluslararası finallerde kendi kategorilerinde Dünya 8.liği kazanmıştır. Tüm öğrencilerimizi başarılarından dolayı yürekten kutluyoruz.