FMV Kültür Konferansları 31 / Nedim Gürsel

FMV Kültür Konferansları'nda kasım ayının konuğu edebiyatçı Dr. Nedim Gürsel oldu.  C.N.R.S Araştırma Direktörü olan ve uzun yıllardır Fransa'nın başkenti Paris'te yaşayan Nedim Gürsel, "Edebiyat Yolculuğum" başlıklı konferansta edebiyatseverlerle buluştu. 

Feyziye Mektepleri Vakfı, 2014 yılından bu yana düzenlediği Kültür Konferansları serisinde, "Öğretmenler Günü" etkinlikleri kapsamında Türkiye'nin önemli yazarlarından biri olan Nedim Gürsel'i dinleyicilerle buluşturdu. Gürsel, Nişantaşı Kampüsü Sacit Öncel Salonu'nda gerçekleştirdiği konferansta kitaplarından yola çıkarak edebiyat serüvenini izleyicilerle paylaştı.


2016 yılında edebiyatta 50. Yılını kutlayan Nedim Gürsel dinleyicilere yazar olma hikayesini bilinmeyen detaylarıyla anlattı. Ebeveynleri öğretmen olan Gürsel, edebiyata olan ilgisi ve uğraşını genç yaşta kaybettiği babasının yarım kalmış çabasını devam ettirmek olarak aktardı. Gürsel yazarlık kariyerine başladığı ilk yıllarda ilham kaynaklarının babası ve babaannesi olduğunu dinleyicilerle paylaştı.  Çok genç yaşta yazmaya başlayan Nedim Gürsel, konferansta yazarlık hayatında karşılaştığı zorluklardan bahsederken, yazma serüveninde kendi hayatında yaşadıklarının eserlerine nasıl yansıdığını kitapları üzerinden örneklendirdi.


Edebiyatseverlerin yoğun katılımıyla gerçekleşen konferansta Nedim Gürsel, söyleşisinin ardından okurları için kitaplarını imzaladı.