FMV IŞIK OKULLARINDA IŞIK BİLİM KURULU

FMV Işık Üniversitesi ile gerçekleştirilen protokol kapsamında; üniversitemizin kıymetli öğretim üyelerinden oluşan Işık Bilim Kurulu, öğrencilerimize bilimsel gelişmeleri ve yürüttükleri projelerde önemli destekler sağlamaktadır. 


Prof. Dr. Evangila ŞARLAK
1962 yılında doğan Prof. Dr. Evangelia ŞARLAK, 1981 yılında Özel Saint Benoit Fransız Lisesi'nden mezun oldu. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi, Arkeoloji ve Sanat Tarihi / Klasik  Arkeoloji Bölümünde tamamladıktan sonra, yüksek lisansını Sanat Tarihi alanında İstanbul Teknik Üniversitesi'nde tamamlayarak 1996 yılında mezun oldu. Doktorasını yine İstanbul Teknik Üniversitesi, Sanat Tarihi Bölümünde tamamladı. 2006 yılında Batı Sanatı ve Çağdaş Sanat Bilim Alanında Doçentlik unvanı, 2012 yılında Profesörlük unvanı alan Prof. Dr. Evangelia ŞARLAK bu konu alanında birçok ders vermektedir. Şu an Işık Üniversitesi'nde Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili olarak çalışmakta olan Prof. Dr. Evangelia ŞARLAK İngilizce, Fransızca ve de Yunanca bilmektedir.

 


Prof. Dr. Uğur DURSUN
1964 yılında doğan Prof. Dr. Uğur DURSUN, Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi, Matematik Mühendisliği Bölümünde tamamladıktan sonra, yüksek lisansını yine İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Matematik Mühendisliği alanında tamamlayarak 1990 yılında mezun oldu. Doktorasını İngiltere'de bulunan Leeds Üniversitesi, Matematik Bölümünde tamamladı. 1998 yılında Matematik Bölümünden Doçentlik unvanı, 2009 yılında Profesörlük unvanı alan Prof. Dr. Uğur DURSUN bu konu alanında birçok ders vermektedir. Prof. Dr. Uğur DURSUN 2014 yılından beri Işık Üniversitesi'nde Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili olarak görev yapmaktadır.

 


Prof. Dr. Mehmet KAYTAZ
1950 yılında doğan Prof. Dr. Mehmet KAYTAZ, Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi, İktisat Bölümünde tamamladıktan sonra, yüksek lisansını Manchester Üniversitesi'nde yine İktisat Bölümünde tamamlayarak 1974 yılında mezun oldu. Doktorasını Nottingham Üniversitesi'nde İktisat bölümünde tamamladı. 1985 yılında İktisat Bölümünden Doçentlik ve 1990 yılında Profesörlük unvanı alan Prof. Dr. Mehmet KAYTAZ 2006 yılından beri Işık Üniversitesi'nde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Vekili olarak görev yapmaktadır.

 


Prof. Dr. Yavuz KOŞANER
1949 yılında doğan Prof. Dr. Yavuz KOŞANER, Lisans eğitimini Devlet Güzel Sanatlar Akademisi, Mimarlık Bölümünde tamamladıktan sonra, yüksek lisansını Manchester Üniversitesi, Mimarlık alanında tamamlayarak 1976 yılında mezun oldu. Doktorasını İngiltere'de bulunan Manchester Üniversitesi, Mimarlık Bölümünde tamamladı. 1986 yılında Mimarlık Bölümünden Doçentlik unvanı, 1992 yılında Profesörlük unvanı alan Prof. Dr. Yavuz KOŞANER bu konu alanında birçok ders vermektedir. Prof. Dr. Yavuz KOŞANER Işık Üniversitesi'nde Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekan Vekili olarak görev yapmaktadır.

 

Prof. Dr. Ercan Solak
Prof. Dr. Ercan SOLAK
1972 yılında doğan Prof. Dr. Ercan SOLAK, Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünde tamamladıktan sonra, yüksek lisansını yine Bilkent Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği alanında tamamlayarak 1996 yılında mezun oldu. Doktorasını Bilkent Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünde tamamladı. 2005 yılında Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden Doçentlik unvanı, 2010 yılında Profesörlük unvanı alan Prof. Dr. Ercan SOLAK bu konu alanında birçok ders vermektedir. Prof. Dr. Ercan SOLAK Işık Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkan Vekili, Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili ve Rektör Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

 

Doç. Dr. M. Taner Eskil
Doç. Dr. Mustafa Taner ESKİL
1975 yılında doğan Doç Dr. Mustafa Taner ESKİL, Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümünde tamamladıktan sonra, yüksek lisansını yine Boğaziçi Üniversitesi, Sistem ve Kontrol Mühendisliği alanında tamamlayarak 1999 yılında mezun oldu. Doktorasını Michigan State Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamladı. 2015 yılında Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden Doçentlik unvanı alan Doç. Dr. Mustafa Taner ESKİL, Işık Üniversitesi'nde Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Suat TEKER
Prof. Dr. Suat TEKER, Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Mühendisliği Bölümünde tamamladıktan sonra, yüksek lisansını 1989 yılında Muhasebe alanında Amerika'da bulunan Toledo Üniversitesi'nde, 1992 yılında Ekonomi alanında yine Amerika'da bulunan New Orleans Üniversitesi'nde tamamlayarak mezun oldu. Doktorasını Finansal Ekonomi alanında New Orleans Üniversitesi'nde tamamladı. 2000 yılında Muhasebe ve Finans Bölümünden Doçentlik unvanı, 2005 yılında Profesörlük unvanı alan Prof. Dr. Suat TEKER bu konu alanında birçok ders vermektedir. Prof. Dr. Suat TEKER Işık Üniversitesi'nde Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ve İktisat Bölümü Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

 


Aslı DİVRİŞ
1961 yılında doğan Aslı DİVRİŞ, Lisans eğitimini 1985 yılında İngiltere'de bulunan Middlesex Üniversitesi Çağdaş İngilizce bölümünde tamamladı. Yüksek lisansını 1992 yılında yine İngiltere'de bulunan Webster Üniversitesi'nde Uluslararası İşletme alanında tamamladı. "Celta" ve "RSA" İngilizce Dil Eğitimi Sertifikalarını İngiltere'de alan Aslı DİVRİŞ, Işık Üniversitesinde Yabancı Diller Okulu Direktörü olarak görev yapmaktadır.