21. Yüzyıl Becerileri Tasarım Atölyesinde Görev Tamam!

17 Mart 2018 Cumartesi günü Nişantaşı Kampüsü'müzde 12 farklı okuldan gelen toplam 100 öğrencinin katılımı ile 21. Yüzyıl Tasarım Atölyesi "Görevimiz: Mars'ta Yolculuk" etkinliğimizi gerçekleştirdik. Katılımcı öğrencilerimiz, insanoğlunun geçmişten günümüze uzay macerasını tartıştılar ve hayal güçlerinin sınırlarını zorlayarak Mars'ta yolculuğa çıktılar.

Görevin ilk etabında, Uzay Kampı Türkiye'den Halkla İlişkiler Sorumlusu Scott Eren Bolle ile video konferans yaparak interaktif bir sunum izleyen öğrenciler, kendilerine verilen görevi takım arkadaşları ile birlikte yaratıcılık, problem çözme, iş birliği yapabilme becerilerini kullanarak tamamladılar. İkinci bölümde hikayenin bir parçası olarak; Mars'tan Dünya'ya gönderecekleri önemli mesajı, kodlama atölyesinde Scratch programı ile kodladılar. Son etapta ise takımlar; tasarladıkları uzay araçlarının gittiği mesafeye göre kıyasıya yarıştılar. Etkinlikte, içlerinde FMV Işık Ortaokulu'nun Creative Minds, FEP, FLL takımlarının da olduğu gönüllü öğrenciler liderlik becerilerini geliştirme fırsatı yakaladılar.

Tüm öğrenciler eğlenerek, öğrenerek, tasarlayarak ve yarışarak bol kazanımlı, keyifli bir gün geçirdiler. Katılan tüm öğrencileri ve öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.