YÜZ YILLIK OKULLAR SPOR, SANAT VE KÜLTÜRÜN IŞIĞINDA BULUŞTU

Bu yıl 16. sı düzenlenen FMV Işık Okulları 100 Yıllık Okullar Spor Sanat ve Kültür Şöleni 7-10 Mayıs tarihleri arasında FMV Işık Okulları Ayazağa, Nişantaşı ve Erenköy Kampüsleri'nde yapılmıştır. Daha önceki yıllarda sadece spor alanlarında gerçekleştirilen etkinlik,  bu yıl ilk kez sanat ve kültür alanında da gençleri buluşturmuştur.

"100 Yıllık Okullar Yüz Yıllık Anlar" konulu Aktif Fotoğraf Yarışması, 100 Yıllık Okullar Resim Sergisi, 100 Yıllık Okullar Orkestraları katılımı ile gerçekleşen şölen, spor alanlarında olduğu gibi sanat ve kültür etkinliklerinde de  gençleri buluşturmuştur.  İstanbul genelinde 100 Yıllık Okullar arasında geleneksel olarak her yıl düzenlenen spor, sanat ve kültür şöleni lise öğrencileri ve mezunların katılımı ile her geçen yıl daha da büyümektedir.

100 Yıllık Okullardan 1100 öğrenci, 100 Yıllık Okullar Mezun Derneklerinden 300 dernek üyesinin katıldığı Şölende sportif müsabakalarda aşağıdaki okullar kürsüye çıkma başarısı göstermiştir.

FMV Işık Okulları, genç nesillerin önce iyi birer insan olarak yetişmesinde akademik başarının yanı sıra spor, sanat ve kültürün önemli birer değer olduğunun bilincinde olarak gençleri  Spor, Sanat ve Kültürün Işığında buluşturmaya devam edecektir.