Kayıt Bilgileri

FMV Işık Anaokulları, İlkokulları, Ortaokulları Kayıt

Sınav Tarihleri ve Ön Kayıt Bilgileri İçin Lütfen Tıklayınız.

Okullarımıza ve özellikle ilköğretim 1.sınıflarına çok yoğun bir talep olduğundan 1. sınıfa öğrenci alımlarında halen anaokullarımız 6 yaş grubunda öğrenim gören öğrencilerimiz, kesin kayıt yaptırma konusunda öncelikli hakka sahiptirler. Her okulumuzun 1. sınıfa öğrenci alımı ile ilgili kontenjanı belirlenerek bu doğrultuda kontenjan ve öğrenci alımı ile ilgili ilan – duyuru sonrasında, başvuru sırasına göre öğrenci görüşmeleri yapılır.

Başvuru sırasında öğrencinin kimlik fotokopisi ve bir adet fotoğraf istenir, başvuru dilekçesi veli tarafından doldurulur. 1. sınıf için başvuran öğrencilere psikolojik danışmanlar bireysel öğrenci tanıma görüşmesi ve okul olgunluğu çalışması yapılır. Sonucuna göre kayıt hakkı kazanır. Okul tanıtım ve görüşmeleri için randevu gerekmektedir.

Ara sınıflara öğrenci alımlarında düzey belirleme sınavı ve psikolojik danışmanlar tarafından bireysel öğrenci tanıma görüşmesi yapılır.

Başvuru sırasında öğrencinin kimlik fotokopisi, öğrenci belgesi ve bir fotoğraf istenir, başvuru dilekçesi veli tarafından doldurulur.Okul tanıtım ve görüşmeleri için randevu gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen evrakların teslimi sırasında tanıma çalışması görüşmesinin tarihi belirlenir ve düzey belirleme sınavına kaydı yapılır. Tüm düzeyler için düzey belirleme sınavı / öğrenci tanıma çalışması görüşmesi makbuz karşılığı 150 TL ile ücretlendirilir. Öğrencinin kayıt hakkı kazanamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Bu tutar kayıt hakkı kazanan öğrencilerin eğitim-öğretim ücretlerinden düşülmez. Ara sınıflar için yapılan düzey belirleme sınavı sonuçları okullarımızda ve web sitemizde ilan edilir.


FMV Işık Liseleri 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Kayıtları

FMV Özel Nişantaşı, Erenköy, Ayazağa, Ispartakule Işık Liseleri Kayıtları:    

Kurum içi öğrenci kayıtları;
Hazırlık sınıfına, FMV Işık Ortaokulu, FMV Ayazağa Işık Ortaokulu, FMV Erenköy Işık Ortaokulu ve FMV Ispartakule Işık Ortaokulu'ndan mezun olan öğrencilerin bu okulların bulunduğu kampüsteki liselerin hazırlık sınıflarına; ortaokulların 5, 6, 7 ve 8. sınıf yılsonu başarı puanlarının aritmetik ortalamasına göre her yıl okul yönetimince belirlenen taban puan dikkate alınarak öğrenci kaydı yapılır.
Işık Ortaokullarını bitirerek farklı kampüste yer alan Işık Liseleri'ne kayıt olmak isteyen öğrenciler, açıklanan TEOG YEP'e bakılarak ilan edilen taban puanın üzerinde olanlar, kontenjan açığına göre kayıt olabilirler.

Taban Puan: YEP 450.000

Bu kayıtlar, 30 Haziran 2017 Cuma günü başlayıp 13 Temmuz 2017 Perşembe günü saat 16.00'ya kadar devam edecektir. Kayıtlar, MEB e-okul sistemi üzerinden gerçekleştirilerek resmiyet kazanacaktır. 13 Temmuz 2017 tarihine kadar kendi okuluna kayıt olmamış öğrencilerin kayıtları, kontenjan açığına göre ve e-okul sistemi üzerinden yerleşme durumu da dikkate alınarak nakil prosedürü doğrultusunda yapılacaktır.

Kurum dışı öğrenci kayıtları;
FMV Işık Ortaokulları dışında devlet ya da bir başka özel ortaokulu bitiren öğrencilerin kayıtları kontenjan ve TEOG YEP taban puanına göre 30 Haziran - 13 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.
14 Ağustos 2017 tarihinden sonra nakil başvuruları alınacak olup bu süreçte işlemler, resmi olarak e-okul sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.

Başarı Bursları;
Başarı bursları kontenjan dâhilinde ve TEOG YEP puanı aralıklarına göre verilecektir.
Velilerin kayıt takvimi sürecinde burs kontenjanı için okul yönetimi ile iletişime geçerek günlük takip etmeleri gerekir.

FMV Özel Erenköy, Ayazağa, Ispartakule Işık Fen Liseleri Kayıtları:
FMV Özel Fen Liseleri kurum içi ve kurum dışı tüm kayıtları kontenjan ve TEOG YEP taban puanına göre 30 Haziran - 13 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.
Taban Puan: YEP 485.000

Başarı Bursları;
Başarı bursları kontenjan dâhilinde ve TEOG YEP puanı aralıklarına göre verilecektir.
Velilerin kayıt takvimi sürecinde burs kontenjanı için okul yönetimi ile iletişime geçerek günlük takip etmeleri gerekir.

Önemli Açıklama:
Başarı burslarında öncelik kontenjan dâhilinde kurum içi öğrencilere verilir.
Başarı bursları, "FMV Işık Okulları Ücretsiz Okuma ve Burs Prosedürü'nde" belirtilen şartların yerine getirilmesine bağlı olarak, lise eğitimi süresince devam eder.

Genel Hatırlatma ve Bilgilendirme:
Kayıt saatleri:
Öğrenci kayıtları aşağıdaki belgeler ile hafta içi 09.00 – 16.00 saatleri arasında yapılacaktır. (Bankanın çalışma saatlerine göre hareket edilmektedir)

Kayıt için gerekli belgeler:
TEOG Sınav Sonuç Belgesi (Kurum dışı kayıtlar için)
Öğrenci nüfus cüzdanı fotokopisi
Öğrenci ikametgâh belgesi
4 Fotoğraf

Ücret iadesi:
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ
Ücretlerin iadesi - MADDE 56 – (3)
a) (Değişik: RG-21.7.2012-28360)
Öğrenim ücretini yıllık olarak belirleyen okul öncesi eğitim kurumu,  ilkokul,  ortaokul,  özel eğitim okulu,  ortaöğretim okullarında ve öğrenci etüt eğitim merkezlerinde öğretim yılı başlamadan ayrılanlara yıllık ücretin yüzde onu dışındaki kısmı iade edilir.
Öğretim yılı başladıktan sonra ayrılanlara yıllık ücretin yüzde onu ile öğrenim gördüğü günlere göre hesaplanan miktarın dışındaki kısmı iade edilir.

2017 - 2018 Eğitim - Öğretim Yılı İçin (ara sınıf) 9, 10 ve 11. Sınıflara Kurum Dışından Öğrenci Alımı:
12. sınıf düzeyine öğrenci alınmamaktadır.
Sınav Tarihleri : 21 Haziran 2017 Çarşamba
24 Ağustos 2017 Perşembe
FMV Işık Liseleri 9, 10 ve 11. sınıfa kurum dışından öğrenci alımı seçme sınavı, kontenjan açılması durumunda, her yıl Haziran ve Ağustos (gerektiğinde) aylarında yapılır. Bu yıl Ispartakule ve Erenköy kampüsleri hariç 10.sınıf düzeyinde öğrenci alınmayacaktır.

Sınava başvuru şartları ve istenen belgeler:

1. TEOG sınavına ait YEP sonuç belgesi
2. Sınıf tekrar etmemiş olmak
3. Disiplin cezası almamış olmak ve bunu okul müdürlüğünce onaylanmış yazı ile belgelemek
4. İlgili yönetmeliklerce denkliği uygun olan resmî ve özel okulların hazırlık / 9 ve 10. sınıf öğrencisi olduğunu ve bu sınıfı doğrudan geçmiş olduğunu gösteren okul müdürlüğünden onaylı yazı / karne
5. 1 adet vesikalık fotoğraf
6. Yurt dışından başvurular için denklik belgesi
7. Veli dilekçesi (örneği okulumuzdan alınacaktır)
8. Nüfus cüzdanı

Öğrenci velisi çocuğu ile birlikte, başvuru için istenen belgelerle başvuru dilekçesini doldurup ilgili okul müdürlüğümüze teslim etmesi gerekmektedir.

Sınav:

Sınav öğrencinin bitirdiği sınıfın tüm derslerini kapsar.
Yabancı dil için, yazılı ve sözlü sınav uygulanır.
Yabancı dil puanının belirlenmesinde yazılı ve sözlü sınavlar sonuca %50'şer etki eder.
Sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren en geç beş iş günü içerisinde duyurulur.

Kayıt:

Sınavı başaran ve mülakat sonucu olumlu olan öğrencilerin kayıtları; nakil prosedürü ve e-okul sisteminden yapılır. E-okul sisteminden kaynaklanacak sorunlardan ve öğrencilerin geldiği okulda okuduğu derslere göre yaşayacağı olumsuzluklardan okul sorumlu tutulamaz.

İdari kayıtla birlikte mali kayıtta FMV Işık Okulları Şartları ve ilgili mevzuata göre gerçekleştirilmelidir.ERKEN KAYIT FIRSATI


2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı kayıtlarını yenilemek isteyen veya yeni kayıt yaptıracak velilerimize, 31 Mart 2017 mesai saati bitimine kadar ödemelerini peşin olarak yapmaları durumunda, 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılında geçerli olan Okul Ücretleri liste fiyatları uygulanacaktır.


 • Erken kayıt imkanından yararlanmak isteyen velilerimiz, 31.03.2017 mesai bitimine kadar peşin ödeme yapmaları halinde 2016-2017 dönemi ücretleriyle kayıtlarını yapabileceklerdir.

 • İlgili banka hesabına öğrencinin TC kimlik numarası ve adı soyadı yazılarak 31 Mart 2017 mesai bitimine kadar ödeme yapılmalıdır.

 • Kardeşlerden her biri için liste fiyatı üzerinden % 10 indirim yapılır.

 • FMV, FMV Işık Okulları ve Işık Üniversitesi, tam zamanlı çalışanlarının çocuklarına liste fiyatı üzerinden, % 15 indirim yapılır.

 • Ayrıca liste fiyatı üzerinden ;

  • FMV Işık Liseleri mezunlarının çocuklarına ve torunlarına % 15 ,

  • FMV Işık Okulları (İlkokul-Ortaokul) mezunlarının çocuklarına % 10

  • FMV Işık Üniversitesi 4 yıllık lisans bölümleri öğrencilerinin kardeş ve çocuklarına % 10,

  • FMV Işık Üniversitesi 4 yıllık lisans bölümü mezunlarının çocuklarına % 10,

  • FMV Işık Üniversitesi Doktora mezunlarının çocuklarına %10

Işıklı İndirimi yapılır. Işıklı indiriminden sadece FID üyesi olan ve 2017 yılı aidatını yatırmış ve mezuniyet veya öğrenci belgesini ilgili okulumuzun kayıt ofislerine ulaştırmış velilerimiz yararlanabilecektir.

 • Birden fazla indirime hak kazanan öğrencilerimiz sadece hak edilen en yüksek orandaki indirimden yararlanabilir.

 • Şehir içi kültür ve eğitim gezileri ile anaokulu ilkokul ve ortaokullarda ara öğünler ücrete dahildir.

 • Öğrenci kayıt ücreti iadeleri MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği'nin 56. Maddesine göre yapılacaktır.

 • 5580 sayılı Özel Eğitim Kurumları Kanunu ve bu kanuna dayanılarak MEB tarafından yayınlanan "Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliği" gereğince ilan olunur.Okul Ücretleri / 2017-2018 Eğitim - Öğretim Yılı


Nişantaşı Kampüsü

Ayazağa Kampüsü

Erenköy Kampüsü

Ispartakule Kampüsü