AYAZAĞA IŞIK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN "ESU DEBATE ACADEMY WINTER 2015" BAŞARILARI…

FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi, Yabancı Diller Bölümü, Public Speaking ve Debate Society Kulüpleri 21-25 Ocak 2015 tarihlerinde, English Speaking Union Türkiye tarafından düzenlenen "ESU Debate Academy Winter 2015"'e katılmıştır.

Oxford Üniversitesi ve Slovenya Debate Society üyesi uluslararası eğitmenler tarafından verilen eğitime okulumuz FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi'nin yanı sıra Açı Okulları, Darüşşafaka, Eyüboğlu, Galatasaray, Hisar, İstek Antalya Yeditepe Anadolu, Kabataş Erkek ve Üsküdar Amerikan Liselerinden toplam 80 öğrenci katılmıştır.

9. sınıf öğrencilerimizden Bora Suda ve 10.sınıf öğrencilerimizden Aynil Aybaba "ESU Debate Academy Winter 2015"de en çok ilerleme ve başarı gösteren ilk üç öğrencinin arasına girerek "The Most Improved Student" ödülünü almış ve ESU Debate Academy Londra'ya burslu olarak katılmaya hak kazanmıştır.

Debate Academy süresince düzenlenen münazara turnuvasında finale kalmayı başaran iki takımın beş öğrencisi Ayazağa Işık Lisesi öğrencileri olmuş, 11.sınıf öğrencilerimizden Defne Başbuğoğlu ve Selen Kılıç ise turnuvadaki en iyi üç konuşmacı arasına girmeyi başararak

"The Best Speaker" ödülünü almışlardır.

"ESU Debate Academy Winter 2015" öğrencilerimize uluslararası platformlarda İngilizce hitabet kabiliyetlerini kullanma, analitik düşünme ve mantıklı sonuç çıkarma, ulusal ve uluslararası konular hakkında bilgi sahibi olma ve pratik çözüm bulma gibi yeteneklerini geliştirme fırsatı sunarken farklı liselerden gelen öğrenciler takımlar halinde birbirleriyle İngilizce münazara yapmışlardır.

Eski Dışişleri Bakanımız Emre Gönensay ve Uluslararası Baker & McKenzie Hukuk Firması, İstanbul Ofisi Yönetici Ortaklarından,  Daniel Matthews, "ESU Debate Academy Winter 2015"'e konuşmacı olarak katılmış, bilgi ve deneyimlerini gençlerle paylaşmıştır.

Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.