USA CAMP ile NASA Bilimsel Eğitim, Kültür, Sanat ve Eğlence Organizasyonu (22 – 29 Ocak 2015)

22-29 Ocak 2015 tarihlerinde USA CAMP ve NASA işbirliği ile düzenlenen sertifikalı bilimsel eğitim organizasyonumuz başarı ile tamamladı. Houston, San Antonio ve Austin şehirlerinin de görüldüğü geziye 5,6 ve 7. sınıflardan toplam 15 öğrenci katıldı.

USA CAMP ve NASA mühendislerinin katılımı ile gerçekleştirilen organizasyonda öğrencilerimiz NASA'nın çalışmalarını yürüttüğü laboratuvarları yakından inceleme fırsatı buldular. NASA mühendislerinin kendileri için özel olarak tasarladığı eğitim organizasyonunu başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz, eğitimleri sonucunda gerçek bir motoru ve iniş paraşütü olan füze tasarlayarak, füzelerini gök yüzüne ateşlediler.

Farklı füze başlıkları ve kanatlarını deneme fırsatı bulan öğrencilerimiz bu başarılı organizasyonun ardından NASA sertifikası ile ödüllendirildiler.

Bilimsel NASA eğitim organizasyonlarının ardından, atmosferi terk etmiş 488 astranottan biri olan ve 1989 – 1997 yılları arasında tam 5 kez uzay yolculuğu yapan Albay John Blaha ile tanışarak birlikte söyleşi yaptılar, fotoğraf çektirip, Albay'a uzay ve evren hakkında birbirinden ilginç sorular yönelterek, uzay bilimi hakkında ilk ağızdan bilgiler edindiler.

NASA turu ve eğitimlerinin ardından Teksas'ın başkenti Austin, Amerika'nın Venedik'i olan San Antonio, San Marcos, New Braunfels ve Gruene bölgelerini gezerek, Teksas ve Amerikan kültürünü yakından gözlemlediler.

Gezi boyunca sanat, kültür ve eğlence organizasyonlarının yanı sıra, temsilcimiz Ersan Ilyasova'nın formasını giydiği NBA MILWAUKEE BUCKS ile SAN ANTONIO SPURS maçını kendilerine özel olarak ayrılan AT&T Center'da canlı olarak takip ederek, Spurs'un galibiyetini kutladılar, ATT Center'da özel bir hatıra fotoğrafı çektirdiler.