3. Canta en Primavera 2017 Festival Coral Internacional" Çoksesli Koro Yarışması

26-30 Nisan tarihleri arasında İspanya'nın Malaga kentinde 8 ülkeden toplam 26 koronun katılımıyla düzenlenen "3. Canta en Primavera 2017 Festival Coral Internacional" Çoksesli Koro Yarışmasında FMV Özel Nişantaşı Işık Kampüs Korosu Çocuk Korosu Kategorisi'nde yarışmaya katılmış, ülkemizi ve okulumuzu başarıyla temsil etmiştir.

31 kişiden oluşan Nişantaşı kampüs koromuz "Teatro Romano de Malaga" sahnesinde Festivalin açılış konserinde çok sesli türkülerimizden örnekler sunmuş, tüm katılımcıların ve dinleyenlerin beğenisini toplamıştır.

Yarışmada ise hem Avrupa koro repertuvarından hem de ülkemizin çok sesli müziklerinden örnekler sunan koromuz, yarışmanın Çoksesli Çocuk Korosu Kategorisinden ülkemize 2. lik ödülünü kazanarak dönmüştür.

Ülkemizde 5-6-7 Mayıs 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan "5. Sansev İstanbul Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali" ne de katılacak olan koromuza bu yarışmada da başarılar diler, önümüzdeki eğitim-öğretim yılında çok daha büyük projelerde ve yarışmalarda koromuzun bu başarılarını sürdürmesini temenni ederiz.