FEYZİYE MEKTEPLERİ VAKFI AYAZAĞA IŞIK İLKÖĞRETİM KURUMU AYAZAĞA IŞIK ANAOKULU 12. RESİM YARIŞMASI

 TUTANAK

 

 

FEYZİYE MEKTEPLERİ VAKFI

AYAZAĞA IŞIK İLKOKULU

AYAZAĞA IŞIK ANAOKULU

12.RESİM YARIŞMASI

SEÇİCİ KURULU;

 

16 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 10: 00 da Seçici kurul üyeleri Ayazağa Işık İlköğretim Kurumu toplantı odasında toplandı. İstanbul ili Avrupa yakası Anaokulları ve İlk okullarından toplam 27 Okuldan 276 öğrenci eserinin değerlendirilmesi uygun görüldü.

Başkan Prof. Dr. İsmail AVCI ve organizatör Fehim GÜLER resim yarışmasının genel kapsamı ile ilgili açıklamalar yaptılar. Seçici kurul üyeleri ayrı ayrı değerlendirme konusunda görüşlerini bildirdiler. Tüm üyelerinin görüşlerinin alınmasından sonra değerlendirme yöntemi belirlendi.

Her kategori ile ilgili olarak yapılan değerlendirmeler sonunda; her kategoriden 3'er eşit başarı ödülü, 10 Mansiyon             ( 1. Sınıflardan 4 adet eşit başarı ödülü, 5 yaş grubundan 12 mansiyon  1 adet Seçici Kurul  Özel ödülü verilmesi kararlaştırıldı.)

İstanbul ili Avrupa yakası genelinde farklı okullardan yarışmaya katılan;

 

·         5 yaş grubu 92 öğrenci eseri

·         6 yaş grubu 61 öğrenci eseri

·         1. Sınıflardan 123 öğrenci eseri

·         Ayrı ayrı incelenip değerlendirilmiştir.

 

5      yaş grubu eserlerinden

 

a) 3 adet  eşit başarı ödülü

 

ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI

OKULU

ÖĞRETMENİN ADI

Rümeysa Arzu MEMİŞOĞLU     

GÜLBEŞEKER ANAOKULU

Feray DEĞER

Sirel SELİMECİYAN

ÖZEL TARKMANÇAS ERMENİ İLK ve ORTAOKULU

Fridevs KAPLAN

Sefa ŞAHİN

MEV DUMLUPINAR İLKOKULU

Serpil KAYA YILMAZ

 

b) 12 öğrenci mansiyon almaya hak kazanmıştır.

 

ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI

OKULU

ÖĞRETMENİN ADI

Hatice H. ERKMEN

SAİT ÇİFTÇİ İLKOKULU

Milena BALIKÇI

Milena MENŞUROĞLU

ÖZEL TARKMANÇAS ERMENİ İLK ve ORTAOKULU

Fridevs KAPLAN

Emir KÜÇÜK

GÜLBEŞEKER ANAOKULU

Şerafet MAHDUM

Güneş Kaan ÜCER

EYÜBOĞLU KEMERBURGAZ İLKOKULU

Pınar BORA

Talha Berk ÜNSAL

MEV DUMLUPINAR İLKOKULU

Tuğba ÜSTÜNEL

Nehir KAYA

SARIYER ANAFARTALAR İLKOKULU

Esra GÜN

Daniel Darius MOGHTADA

ÖZEL TARKMANÇAS ERMENİ İLK ve ORTAOKULU

Fridevs KAPLAN

Evla Zeynep ÇAĞLAYAN

EYÜBOĞLU KEMERBURGAZ İLKOKULU

Pınar BORA

Ceyda ÜSTÜNEL

MEV DUMLUPINAR İLKOKULU

Tuğba ÜSTÜNEL

Fethi Mirza KARAMAN

SAİT ÇİFTÇİ İLKOKULU

Milena BALIKÇI

Emir Halil YILMAZ

SAİT ÇİFTÇİ İLKOKULU

Milena BALIKÇI

Yusuf Kerem ÖZTÜRK

GÜLBEŞEKER ANAOKULU

Şerafet MAHDUM

 


6    yaş grubu eserlerinden

 

a)3 adet eşit  başarı ödülü

 

ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI

OKULU

ÖĞRETMENİN ADI

Mısra LÖK

ÖZEL LİDER ŞİŞLİ KOLEJİ

Mehtap Işıktürk ATAGÜL

Büşra Zeynep MEMİŞOĞLU

GÜLBEŞEKER ANAOKULU

Şerafet MAHDUM

Arven Ada YILMAZ

ÖZEL SİHİRLİ SAATLER ANAOKULU

Gizem KIVIK BAK

 

b) 10 öğrenci mansiyon almaya hak kazanmıştır.

ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI

OKULU

ÖĞRETMENİN ADI

Pamir SAMAM

ÖZEL TARKMANÇAS ERMENİ İLKÖĞRETİM OKULU

Fridevs KAPLAN

Orhun ŞAHİN

İSTEK BİLGE KAĞAN ANAOKULU ve İLKOKULU

Evren Seda GÜLMEZ

Abdussamet KARAGÖZ

GÜLBEŞEKER ANAOKULU

Şerafet MAHDUM

Elif ŞAHİN

ÖZEL LİDER ŞİŞLİ KOLEJİ

Mehtap Işıktürk ATAGÜL

Derin NAVRUZ

ÖZEL DOĞRU ÇOCUK ANAOKULU

Saadet ERGENE

Ecrin Ceren GENÇ

GÜLBEŞEKER ANAOKULU

Şerafet MAHDUM

Begüm EROĞLU

ÖZEL LİDER ŞİŞLİ KOLEJİ

Mehtap Işıktürk ATAGÜL

Uras YAKARYILDIRIM

ÖZEL LİDER ŞİŞLİ KOLEJİ

Mehtap Işıktürk ATAGÜL

Burag PEYNİRCİ

ÖZEL TARKMANÇAS ERMENİ İLKÖĞRETİM OKULU

Fridevs KAPLAN

Deniz KILDIRAN

İSTEK BİLGE KAĞAN ANAOKULU ve İLKOKULU

Evren Seda GÜLMEZ

 

  1. sınıflar grubunun eserlerinden

 

a) 4 adet eşit  başarı ödülü

 

ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI

OKULU

ÖĞRETMENİN ADI

Kaan KORKMAZ

İTU NATUK BİRKAN İLKOKULU

Berrin ALTOS BEDİR

Nila POLAT

İSTEK BİLGE KAĞAN İLKOKULU

Evren Seda GÜLMEZ

Nil YÜZSEVEN

ÖZEL MÜRÜVVET EVYAP İLKOKLU

Buket BULAD

Xenia Lusia Narod GONZALO MARTİNEZ

ÖZEL TARKMANÇAS ERMENİ İLKOKULU

Fridevs KAPLAN

 

b) 10 öğrenci mansiyon almaya hak kazanmıştır.

 

ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI

OKULU

ÖĞRETMENİN ADI

Mustafa Onur SARI

EMİRGAN İLKÖĞRETİM OKULU

Alptekin YÜKSEL

Nil ACAR

İTU NATUK BİRKAN İLKOKULU

Berrin ALTOS BEDİR

Duru AKTUĞ

İTU NATUK BİRKAN İLKOKULU

Berrin ALTOS BEDİR

Ece Desten DEMİR

EYÜBOĞLU KEMERBURGAZ İLKOKULU

Pınar BORA

Rüzgar Su YAPICI

EYÜBOĞLU KEMERBURGAZ İLKOKULU

Pınar BORA

Gülsüm ORHAN

RECAİZADE EKREM İLKOKULU

Sevgi KÜÇÜKÖZ

Aksel TURGUT

ÖZEL TARKMANÇAS ERMENİ İLKÖĞRETİM OKULU

Fridevs KAPLAN

Beliz DEREYAYLA

EMİRGAN İLKÖĞRETİM OKULU

Alptekin YÜKSEL

 

 

 

Ela ÖZENOĞLU

YENİNESİL 2000 OKULLARI

Burcu YALÇINKAYA

Zeynep Vuslat AÇIKEL

SAİT ÇİFTÇİ İLKOKULU

Edip AKA

 

Seçici Kurul Özel Ödülü

 

ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI

OKULU

ÖĞRETMENİN ADI

İnci GEDİK

MEHMET AKİF İLKOKULU

Gülcan BÜKREK

 

16  Aralık 2017– saat 13.15

Prof.Dr İsmail AVCI ( Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim üyesi-Ressam )

Doç. Dr. Emre TANDIRLI ( Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim üyesi-Ressam )

Prof. Dr. İsa BAŞLIOĞLU  ( Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi GSB. E 

Bahri GENÇ (Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği 2. Başkanı)

Hüseyin DÜZGÜN (Ressam)

Fehim GÜLER ( Ayazağa Işık İlköğretim Kurumu Görsel sanatlar Bölüm Başkanı -Ressam)

Gonca ÇETİNKAYA  (Ayazağa Işık Ananokulu Öğretmeni)

Erhan SATIBOL  (  ART Sanatsal Genel Müdürü )

NOT: Ödül Töreni 23 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 11.00 da Ayazağa Işık İlköğretim okulu çok amaçlı salonun da  gerçekleştirilecektir.